Підсумки соціальної акції "Перший портфелик" на Тиса1 і не тільки...

20.09.2016


УЖГОРОДСЬКИЙ УТВ РОЗШИРЮЄ СПІВПРАЦЮ

14.09.2016

14 вересня 2016 року відбулася робоча зустріч членів РК Ужгород з начальником та спеціалістами Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області. Метою зустрічі було обговорення співпраці в частині функціонування Ужгородського університету третього віку, яким опікується ГО «Справа Кольпінга в Україні» та Школи майбутнього пенсіонера, яка функціонує на базі міських та районних управлінь Пенсійного фонду України в Закарпатській області.

 

Під час зустрічі було досягнуто домовленостей щодо подальшої співпраці та окреслено плани роботи на найближче майбутнє.


МІЖНАРОДНА ЗУСТРІЧ МОЛОДІ В УЖГОРОДІ!

13.09.2016

 7-11 вересня 2016 р. в Ужгороді пройшов міжнародний молодіжний семінар "Historical memory and reconciliation" ("Історична пам'ять та примирення"), присвячений спільній історичній спадщині євпропейських народів. До міста сакур з'їхалися представники 5 країн Європи, а також із інших областей України.

Під час зустрічі учасники мали змогу прослухати цікаві лекції на такі теми як " Історичні кроки: пам'ять про минуле чи урок на майбутнє?", "Міжнаціональне спілкування:культурологічні особливості", разом аналізували тематичний відеофільм, працювали у групах, і звичайно, через ігри обговорювали культурні шоки та стереотипи. Розмовною мовою семінару була англійська, тому молодь мала ще і гарну нагоду покращити свої навички у спілкуванні.

Попри насичену робочу програму, молодь також побувала на екскурсії містом, мала пізнавальну зустріч із владикою-помічником Нілом Лущаком у стінах Резиденції Мукачівської греко-католицької єпархії, та працівниками Ресурсного центру для підтримки та супроводу внутрішньо переміщених осіб в Закарпатській області. Духовною рефлексією в неділю була Літургія у Шелестівській церкві Краєзнавчого музею на церковнослов'янській мові.

 

Логічним завершенням семінару було вручення сертифікатів про участь та спільне запущення в нічне небо ліхтариків примирення, які символізували любов, мир та порозуміння між людьми.


УЖ УТВ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ ЛЮДЕЙ СТАРШОГО ВІКУ!!!

01.09.2016

Що таке Університет третього віку?

Ужгородський університет третього віку (УжУТВ) створений з метою реалізації принципу навчання людей старшого віку впродовж усього життя та підтримки фізичних, психологічних та соціальних здібностей.

Згідно з дослідженням Всесвітньої організації охорони здоров’я Україна займає перше місце в світі по розповсюдженню депресії, особливо серед людей пенсійного віку. На думку експертів, навчання – ефективний засіб профілактики депресій у людей похилого віку. Участь в учбовому процесі допомагає людині крокувати в ногу з часом, тренувати пам’ять, розвивати інтелект. Тому, громадська організація «Справа Кольпінга в Україні» реалізовує програму університетів третього віку.

 

Діяльність УжУТВ спрямована на:

- захист інтересів слухачів;

- сприяння навчальній, науковій та творчій діяльності;

- створення необхідних умов для організації навчального процесу;

- розвиток різноманітних гуртків, об’єднань, клубів за інтересами з числа слухачів;

- підтримання у слухачів високих моральних якостей та інтересу до освіти протягом життя.

 

УжУТВ проводить навчання по наступних напрямках:

- інформатика;

- іноземна мова

- (англійська, німецька, угорська);

- соціальна робота та соціологія;

- психологія.

 

Крім того:

- геронтологія;

- економіка;

- природознавство;

- релігієзнавство;

- здоровий спосіб життя.

 

За наявності бажаючих є можливість відвідування клубів за інтересами:

- клуб поезії;

- кіноклуб;

- танцювальний клуб;

- клуб мандрівників;

- прикладне мистецтво;

- хоровий спів.

 

А також:

- екскурсії;

- концерти;

- святкові акції;

- й багато іншого!!!


ШКОЛА МОЛОДОГО ЛІДЕРА ПРОЙШЛА НА ЗАКАРПАТТІ

31.08.2016

          Цими вихідними на Закарпатті, а саме з 25 по 28 серпня у смт. Міжгір'я пройшов вже традиційний для ГО "Справа Кольпінга в Україні" захід - школа молодого лідера. Приймали участь у ній і молоді члени Родин Кольпінга Ужгорода та Великого Бичкова. Протягом 4-ох днів молодь вчилася ефективній побудові команди, успішній взаємодії усіх учасників між собою, а також створення та реалізація особистих проектів. Попри робочий графік, молодь також мала веселі ігрові вечори та екскурсію в гори, де мальовничі пейзажі Міжгірщини подарували гарний настрій та здоров'я усім учасникам Школи. Більшість молодих людей були вже учасниками в попередні роки, та щороку вони із запалом чекають нової зустрічі, оскільки мають змогу гарно і корисно провести час у колі своїх однолітків, а також отримати нові знання. Дякуємо організаторам за гарну програму та цікаві ігри!


В УЖГОРОДІ ПРОЙШОВ ТРЕНІНГ ПО ЗАСНУВАННЮ ВЛАСНОЇ СПРАВИ

29.08.2016

 25-28 серпня 2016 року Ресурсним центром для підтримки та супроводу ВПО в Закарпатській області ГО «Справа Кольпінга в Україні» було організовано та проведено тренінг по заснуванню власної справи. У заході взяли участь 19 внутрішньо переміщених осіб з усього Закарпаття.

Для ефективного проведення навчання Ресурсним центром було залучено висококваліфікованого тренера по заснуванню власної справи Олександра Коваля, який розкрив учасникам ключові елементи бізнес-планування та ведення підприємства. Зауважимо, що тренінг проходив у теплій та дружній атмосфері, що дозволило ефективно засвоїти матеріал та збагатитися знаннями з основ бізнес-планування.

Нагадуємо, що участь у даному заході міг взяти кожен бажаючий з числа ВПО, який наразі проживає в Закарпатській області, адже участь у тренінгу була безкоштовною. Крім того, всіх учасників заходу було забезпечено харчуванням, проживанням, проїздом та всім необхідним роздатковим матеріалом.

 

За результатами навчання учасники отримали сертифікати, які засвідчують їх участь у тренінгу та набуті знання у сфері бізнес-планування.


ПЕРШІ ПОРТФЕЛИКИ ЗНАЙШЛИ СВОЇХ ВЛАСНИКІВ

21.08.2016

Перші портфелики знайшли своїх власників 20 серпня 2016 року, зусиллями Ресурсного центру для підтримки та супроводу ВПО в Закарпатській області ГО «Справа Кольпінга в Україні», БФ «Карітас-Caritas» Мукачівської греко-католицької єпархії та Ужгородського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, була організована та проведена акція «Перший портфелик», метою якої було забезпечити шкільним приладдям першачків з числа переселенців, багатодітних та малозабезпечених сімей. Акція охопила більше 70 дітей, які отримали свої перші портфелики. Це яскраве дійство було б неможливим без допомоги спонсорів, серед яких ТОВ «Ядзакі Україна», Управління патрульної поліції у містах Ужгороді та Мукачеві, гіпермаркет «Нова лінія» та інші благодійники. Свято «Першого портфелика» проходило у теплій та сімейній атмосфері. Присутні привітали діток з наступаючим першим роком їх шкільного життя, а дітки мали змогу пофотографуватися з патрульними поліцейськими, пограти у настільну гру «Jenga» та насолодитися чудовим святом. Висловлюємо щиру вдячність нашим спонсорам, які долучилися до акції та зробили це свято незабутнім! Окрему подяку висловлюємо нашим партнерам БФ «Карітас-Caritas» Мукачівської греко-католицької єпархії та Ужгородському міському центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, без яких це свято було б неможливим!


В ОБЛАСНОМУ ЦЕНТРІ ЗАКАРПАТТЯ ПРОЙШЛА ЛІТНЯ ШКОЛА «ПРИМИРЕННЯ ТА ПОРОЗУМІННЯ»

18.08.2016

15-18 серпня 2016 року в обласному центрі Закарпаття пройшла Літня школа «Примирення та порозуміння» для молодих людей з числа внутрішньо переміщених осіб, які наразі проживають в Закарпатській області та молоді з числа місцевих жителів.

Літня школа «Примирення та порозуміння» була організована Ресурсним центром для підтримки та супроводу внутрішньо переміщених осіб в Закарпатській області ГО «Справа Кольпінга в Україні».

Метою Літньої школи було допомогти молоді з числа ВПО знайти нових друзів, познайомити з культурою та традиціями Закарпатського краю, дати можливість молоді з числа ВПО познайомити закарпатську молодь з культурними традиціями та звичаями східної України, подолати стереотипне мислення, а також дати можливість молоді весело та незабутньо провести вільний час!

В рамках Літньої школи молодь мала можливість прослухати освітні семінари, відвідати екскурсію, провести тематичні та культурні вечори, ознайомитися з психологічними прийомами побудови команди та багато іншого.

В результаті участь у Літній школі взяли 50 осіб, які були представлені не тільки українською молоддю, але й волонтерами з Азербайджану, Грузії, Німеччини, Нігерії та Єгипту. Тож «ужгородське примирення» стало справжнім міжнародним примиренням!


ПРАЦІВНИКІВ СЛУЖБИ ПЕРСОНАЛУ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖГЕОКАДАСТРУ У ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ ТА ЙОГО РАЙОННИХ ПІДРОЗДІЛІВ НАВЧАЛИ ПРОВЕДЕННЮ ВІДКРИТИХ КОНКУРСІВ ДЛЯ ПІДБОРУ ПЕРСОНАЛУ

11.08.2016

10 серпня 2016 року спільно з громадською організацією «Справа Кольпінга в Україні» Міжрегіональним управлінням Нацдержслужби у Львівській та Закарпатській областях проведено тренінг для працівників служби персоналу Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області з набуття практичних знань та навичок щодо проведення відкритого конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби, передбаченого Законом України від 10.12.2015 року №889-VIII «Про державну службу», який вступив у дію з 1 травня 2016 року.

Під час навчання учасники тренінгу вирішували практичні завдання спрямовані на отримання  досвіду в організації проведення відкритого конкурсу, у формуванні оголошення про вакантну посаду державної служби та опануванні порядку його  оприлюднення.  Для визначення рівня професійної компетентності кандидатів на вакантні посади учасникам тренінгу було запропоновано  визначити спеціальні вимоги до посад державної служби, скласти ситуаційні завдання до посад відповідних категорій державної служби та провести їх оцінювання під час вирішення ситуаційних завдань та проведення співбесіди.

Як результат,  працівниками служби персоналу  набуто практичного досвіду проведення відкритих конкурсів на зайняття посад державної служби відповідно  до Європейських стандартів,  метою яких є добір осіб, здатних професійно виконувати посадові обов’язки.


СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ ЗМОЖЕМО БІЛЬШЕ!

29.07.2016

 28 липня 2016 року Ресурсним центром для підтримки та супроводу ВПО в Закарпатській області ГО «Справа Кольпінга в Україні» було організовано круглий стіл «Обговорення актуальних проблем внутрішньо переміщених осіб та шляхи їх вирішення, теми примирення та  порозуміння».

До участі в круглому столі було запрошено державний та недержавний сектори, які працюють з внутрішньо переміщеними особами, а саме: Регіональний штаб з питань соціального забезпечення громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції облдержадміністрації, Радника Міністерства соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб в Закарпатській області Геннадія Степанова, Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації, Ужгородський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, ГО «Закарпаття-Донбас», БФ «Карітас-Caritas» Мукачівської греко-католицької єпархії, МГО «Неємія», ГО «Закарпатська громада», ГО «Моє Закарпаття», ВГО «Центр підтримки громадських ініціатив» в Закарпатській області, БФ «Новий початок», Ужгородська ТПО УТОС.

На жаль, не всі запрошені змогли взяти участь у круглому столі, проте це не завадило присутнім учасникам заходу плідно та активно провести дану зустріч. Під час засідання круглого столу обговорювались першочергові потреби ВПО, пов’язані з працевлаштуванням, відсутністю соціального житла, порушенням прав людини та відшкодуванням, втраченого в зоні проведення АТО, майна. Звичайно, зазначені потреби та проблеми ВПО це не вичерпний перелік, а лише маленький шматочок великого спектру завдань, які необхідно вирішувати.

Враховуючи вищенаведене, організаторами заходу було розроблено проект Меморандуму про співпрацю між представниками громадських організацій, благодійних фондів та органів державної влади, які надають послуги внутрішньо переміщеним особам в Закарпатській області. В результаті зустрічі всі присутні учасники підписали даний Меморандум та дійшли згоди щодо створення постійно діючої платформи для вирішення першочергових питань ВПО, які проживають в Закарпатській області. Адже тільки разом ми зможемо досягти успіху у нелегкій, але такій потрібній роботі.

 

Шановні колеги, завдячуємо Вам за активну участь у круглому столі, щиро сподіваємося, що створена робоча платформа стане дійсно діючим та потужним механізмом для спільного вирішення питань ВПО в Закарпатській області.


ТРЕНІНГ ПО ЗАСНУВАННЮ ВЛАСНОЇ СПРАВИ

25.07.2016

 Ресурсний центр для підтримки та супроводу внутрішньо переміщених осіб в Закарпатській області громадської організації «Справа Кольпінга в Україні» запрошує внутрішньо переміщених осіб на курси по заснуванню власної справи.

І. Коли відбудуться курси?

– З 25 по 28 серпня 2016 року заплановано проведення 4-денного бізнес-тренінгу по започаткуванню власної справи. В рамках проекту учасники бізнес-тренінгу матимуть можливість взяти участь у конкурсі на отримання міні-гранту на основі мікрокредитування для відкриття власної справи.

ІІ. Хто буде проводити курси?

– Курси проводитиме висококваліфікований тренер, який не лише навчить основам організації бізнесу (формувати власний бізнес та складати успішний бізнес-план), але й буде здійснювати супровід протягом реалізації бізнес-плану.

ІІІ. Як буде проводитись відбір учасників?

– Відбір учасників буде здійснюватися шляхом конкурсу анкет. Відібрані учасники  отримають запрошення на співбесіду до Ресурсного центру  по електронній пошті або по телефону. У разі успішно пройденої співбесіди кандидат буде включений до списку учасників навчання.

ІV. Харчування та проживання.

– Всі учасники будуть забезпечені обідом, а тим, хто проживає за межами міста Ужгород, буде організовано безкоштовний проїзд, проживання та харчування.

V. Як можна зареєструватись?

– Анкету можна заповнити в електронному виді на сторінці Facebook або особисто в Ресурсному центрі. Кінцевий термін подачі анкети до 15 серпня.

Отож, якщо ви перебуваєте в пошуку роботи, у вас є цікава ідея, на яку не вистачає коштів, звертайтесь до Ресурсного центру, отримайте інформацію щодо можливості започаткування власної справи, може це і буде місце вашої професійної діяльності на все життя.

Участь у заході – БЕЗКОШТОВНА!

 

 Наша адреса:
м. Ужгород, вул. Швабська, 25,
3-й поверх, каб. 4 та 5
Електронна адреса:
rcps.vpo@gmail.com
Facebook:
https://www.facebook.com/rcps.vpo/
Телефони:
+38(066)-079-86-08, +38(068)-482-03-10
Веб-сайт:
http://kolping-zak.jimbo.com

ЛІТНЯ ШКОЛА «ПРИМИРЕННЯ ТА ПОРОЗУМІННЯ»

25.07.2016

4-х денна Літня школа

«Примирення та порозуміння»

для молодих людей віком від 16 до 20 років

 

Ресурсний центр для підтримки та супроводу внутрішньо переміщених осіб в Закарпатській області ГО «Справа Кольпінга в Україні» запрошує молодих людей віком від 16 до 20 років до незабутніх вражень у Літній школі.

 

Хто може стати учасником ЛШ?

J    Молодь віком від 16 до 20 років з числа внутрішньо переміщених осіб, які бажають познайомитися з м. Ужгород, знайти нових друзів та весело провести свій час!

J    Корінні жителі Закарпаття з числа молоді віком від 16 до 20 років, які бажають познайомити гостей краю з м. Ужгородом, з місцевими культурою,  традиціями та весело провести свій час!

 

Яка кількість учасників ЛШ?

J    20 молодих осіб з числа ВПО

J    20 молодих осіб з числа корінних жителів Закарпаття

 

Яка мета ЛШ:

J    Допомогти молоді з числа ВПО знайти нових друзів, познайомити з культурою та традиціями Закарпатського краю;

J    Дати можливість молоді з числа ВПО познайомити закарпатську молодь з культурними традиціями та звичаями східної України;

J    Подолати стереотипне мислення;

J    Весело та незабутньо провести вільний час!

 

Що цікавого буде в ЛШ?

J    Освітні семінари

J    Екскурсії

J    Квест по місту

J    Тематичні вечори

J    Вечірній кіноклуб

J    Та багато іншого!

 

 Коли та де буде проходити ЛШ?

Табір буде проходити з 15 по 18 серпня 2016 року в навчальному центрі «Неємія» в м. Ужгород

 

Що потрібно зробити щоб потрапити до ЛШ?

J    Заповнити реєстраційну анкету до 7 серпня 2016 року в електронному виді на Facebook або особисто у Ресурсному центрі

J    Молоді до 18 років мати письмовий дозвіл на участь у таборі від батьків

J    Молоді з числа ВПО мати копію довідки про взяття на облік УПСЗН як ВПО батьків або за наявності довідку на своє ім’я

J    Копія паспорту

J    Завітати на співбесіду до Ресурсного центру

J    А також необхідно мати бажання та веселий настрій!

 

Участь у таборі – БЕЗКОШТОВНА!

Всі учасники табору будуть забезпечені трьох разовим харчуванням та проживанням

 

За додатковою інформацією звертайтеся до

Ресурсного центру для підтримки та супроводу ВПО

в Закарпатській області

 

Наша адреса:

м. Ужгород, вул. Швабська, 25,

3-й поверх, каб. 4 та 5

 

Електронна адреса:

rcps.vpo@gmail.com

Facebook:

https://www.facebook.com/rcps.vpo/

Телефони:

+38(066)-079-86-08, +38(068)-482-03-10

Веб-сайт:

http://kolping-zak.jimbo.com

 

 

Нагадуємо, що кількість учасників обмежена!

Не проґавте свій шанс весело та з користю провести час!

 

Чекаємо на ваші заявки!


РАНОК НА ТИСІ З РЕСУРСНИМ ЦЕНТРОМ СПРАВИ КОЛЬПІНГА

14.07.2016


ВІДКРИТТЯ ДЕННОГО ТАБОРУ «SUNNY SMILE» ДЛЯ ДІТЕЙ ВПО

11.07.2016

11 липня 2016 року за ініціативи Регіонального штабу з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції стартувала друга зміна денного табору  «Sunny Smile» для 18 дітей внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території АР Крим та районів проведення АТО.

До організації даного табору долучився і Ресурсний центр для підтримки та супроводу внутрішньо переміщених осіб в Закарпатській області ГО «Справа Кольпінга в Україні».

Цьогоріч «Sunny Smile» вже провів першу зміну табору і ощасливив діток веселою та насиченою програмою. Оскільки, перша зміна мала великий успіх та позитивні відгуки від учасників табору, то організатори наважилися на проведення ще й другої зміни. Хочеться висловити ініціаторам щиру подяку за їх сумлінну працю та наполегливість робити світ кращим.

Крім того, висловлюємо вдячність всім хто доклав зусиль для того, щоб друга зміна табору все ж таки відбулася, зокрема раднику Міністерства соціальної політики України Геннадію Степанову, БФ «Карітас-Сaritas», ГО «Моє Закарпаття» та, звичайно, Регіональному штабу з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.

 

Бажаємо яскравих вражень та щирих посмішок учасникам табору!


СТАРТ ДИТЯЧОГО ГУРТКА ДЛЯ ДІТЕЙ ВПО В М. БЕРЕГОВЕ

11.07.2016

За ініціативи БФ «Новий початок», Ресурсного центру для підтримки та супроводу внутрішньо переміщених осіб в Закарпатській області ГО «Справа Кольпінга в Україні» та активних осіб з числа ВПО з м. Берегове розпочав свою роботу гурток для дітей ВПО та дітей берегівчан.

Ресурсний центр для підтримки та супроводу внутрішньо переміщених осіб в Закарпатській області ГО «Справа Кольпінга в Україні» долучився до роботи гуртка, передавши керівнику дитячого гуртка три дитячі карімати.

Заняття для дітей будуть проходити на постійній основі двічі в тиждень.

 

Завдячуємо БФ «Новий початок» та особисто Олені Бубновій за їх активну участь та добре серце.


СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ІНТЕГРАЦІЯ ВПО В ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ

11.07.2016

8 липня 2016 року за ініціативи ГО «Закарпаття-Донбас» в приміщенні Ресурсного центру для підтримки та супроводу внутрішньо переміщених осіб в Закарпатській області ГО «Справа Кольпінга в Україні» відбувся захід на якому внутрішньо переміщені особи мали можливість обговорити тему «Соціально-економічна інтеграція ВПО в Закарпатській області».

 

 

Висловлюємо щиру подяку всім хто зміг бути присутнім та взяти участь у даному заході. Окрему вдячність висловлюємо Костянтину Блажевичу керівнику ГО «Закарпаття-Донбас» за активну позицію та організацію даного заходу.


ВІДБУЛАСЯ ЗВІТНА ЗУСТРІЧ РЕСУРСНИХ ЦЕНТРІВ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ТА СУПРОВОДУ ВПО

04.07.2016

2 липня у м. Львів було проведено зустріч, в якій взяли участь представники трьох Ресурсних центрів для підтримки та супроводу внутрішньо переміщених осіб, які функціонують в Ужгороді, Львові та Івано-Франківську.

В рамках проведення відповідної зустрічі були розглянуті та проаналізовані актуальні питання здійснення соціальної роботи Ресурсних центрів протягом першого півріччя 2016 року, висвітлено кількісні та якісні показники роботи Ресурсних центрів, обговорено основні проблеми цільової категорії осіб, з якими зіштовхнулись Ресурсні центри для підтримки та супроводу ВПО в Закарпатській, Львівській та Івано-Франківській областях, а також подальші шляхи їх вирішення.

З підсумками роботи Ресурсного центру для підтримки та супроводу ВПО в Закарпатській області у першому півріччі 2016 року ознайомив присутніх керівник Ресурсного центру Олександр Кацьора.

Також на звітній зустрічі заслухали інформацію керівників Львівського та Івано-Франківського Ресурсних центрів для підтримки та супроводу ВПО.

 

За результатами звітної зустрічі прийнято ряд необхідних рішень з метою вжиття заходів щодо якісного та кількісного охоплення соціальними послугами внутрішньо переміщених осіб та членів сімей учасників АТО.