БЛАГОДІЙНІСТЬ – ДОБРА СПРАВА!

30.06.2016

 Завдяки благодійникам за останній місяць Ресурсним центром для підтримки та супроводу ВПО в Закарпатській області було організовано та доставлено гуманітарну допомогу у вигляді 21 одиниці мебельної продукції для 8 осіб з числа ВПО та членів сімей загиблих воїнів АТО. А саме ряд найнеобхідніших меблів – ліжка та кухонні набори, вішалки для одягу, набори журнальних столиків, письмовий стіл.

 

 

Висловлюємо щиру вдячність благодійникам, які залишились небайдужими до проблем ВПО та членів сімей загиблих учасників АТО.


В УЖГОРОДІ ВІДБУВСЯ СЕМІНАР ЩОДО ПРАВОВОЇ ПІДТРИМКИ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

16.06.2016

15 червня 2016 року на базі Ресурсного центру для підтримки та супроводу ВПО в Закарпатській області ГО «Справа Кольпінга в Україні» за ініціативи ГО «Закарпатська Громада» та Української Гельсінської спілки з прав людини було організовано та проведено семінар, який був присвячений подіям на сході України, на тему «Порівняльний аналіз військових подій на Балканах та в Україні. Правовий захист». Під час семінару лекторами було проінформовано переселенців про діяльність УГСПЛ та розглянуто питання важливості документування злочинів проти людства, порушення прав людини у зоні проведення антитерористичної операції. Також на заході був присутній представник Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який проінформував про діяльність центру та права внутрiшньо перемiщених осiб на безоплатну правову допомогу.

 

Справа Кольпінга висловлює щиру вдячність ГО «Закарпатська Громада» та Українській Гельсінській спілці з прав людини за привернення уваги суспільства до важливого питання сьогодення - правового захисту переселенців.


ДО УВАГИ ВПО З ЧИСЛА ОСІБ ПЕНСІЙНОГО ВІКУ!

10.06.2016

Сьогодні, 10 червня 2016 року, у малому залі Закарпатської обласної державної адміністрації відбулося засідання спільного круглого столу з питань вирішення соціальних проблем та порядку виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам, які перебувають на обліку на території Закарпаття.

Даний захід був організований Головним управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, на який було запрошено державний та недержавний сектори, котрі працюють з категорією ВПО. До участі в круглому столі, також було запрошено і РЦПС ВПО в Закарпатській області.


МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ В РУКАХ ДІТЕЙ

01.06.2016

1 червня 2016 року в м. Ужгород пройшла соціальна акція, присвячена до Міжнародного дня захисту дітей. Акція була організована Ресурсним центром для підтримки та супроводу внутрішньо переміщених осіб в Закарпатській області ГО «Справа Кольпінга в Україні» спільно з Ужгородським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Задум акції полягав у тому, що дітки мали поставити відбиток своєї долоні на карті України. Назва заходу символічно і водночас так реалістично передала весь задум заходу – «Майбутнє України в руках дітей».

Метою акції було привернення уваги суспільства до такого важливого питання як  захист дітей, їх захист не тільки 1 червня, а й кожного дня. Ми маємо піклуватися про них, захищати, приділяти так багато уваги скільки їм потрібно. І не важливо ким є дитина, яка в неї сім’я, якого вона походження, який в неї колір шкіри і якою мовою вона розмовляє. Діти – це наше майбутнє!

Участь в заході взяли всі охочі – жителі та гості міста, в тому числі діти з сімей внутрішньо переміщених осіб, які наразі проживають у м. Ужгород та Ужгородському районі. Та не тільки дітям сподобалося брати участь у акції і ставити відбитки своїх долонь. До дітей з радістю та цікавістю долучилися і дорослі!

На святі панувала позитивна, весела та дружня атмосфера. Море дитячих щирих посмішок, радості та багато кольорових кульок!

  

Ресурсний центр для підтримки та супроводу внутрішньо переміщених осіб в Закарпатській області висловлює щиру подяку працівникам Ужгородського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та особисто директору Івану Івановичу Фленьку за спільну організацію та проведення акції.


ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ ПРО "СОНЯЧНИХ ДІТЕЙ"

30.05.2016

"Дари Бога – це земля й небо, день і ніч, квіти й насіння, дерева, птахи… й люди. Діти – це також дари Бога, тоді, коли треба виправдати їхню появу на землі…"

 Дорота Тераковська

 

У понеділок 30 травня 2016 року відбулася презентація незвичної книжки «Мишка» польської письменниці Дороти Тераковської (український переклад - Дзвінка Матіяш) у читальному залі Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф.  Потушняка. Організаторами зустрічі стали Ужгородське міське товариство захисту дітей з особливими потребами «Надія» та «Родина Кольпінга м. Ужгорода». 

Зі Львова презентувати повість приїхала група із Центру для підтримки осіб із особливими потребами «Емаус», а також сама перекладачка Дзвінка.

В залі були присутні батьки із особливими дітьми, письменники і небайдужі люди.

Зустріч пройшла у надзвичайно душевній, емоційній і теплій атмосфері. Своїми почуттями щодо книжки ділилися самі організатори, а також мама особливої дитини Світлана. Декламував вірші Ліни Костенко та Святе Письмо Роман – хлопець із синдромом Дауна, який в складі групи їздить із презентацією цієї книжки по всій Україні.

На завершення зустрічі виступили вихованці МСРЦ «Дорога життя» Світлана Соломон та Василь Мирявчик із веселим танцем.

Дякуємо всім, хто долучився до проведення презентації, а також пропонуємо всім читати книжку «Мишка», щоб відкриватись до особливих людей.

«Життя родини Адама і Єви детально розплановане. Спершу кар’єра: посада в раді директорів престижної фірми, солідний рахунок у банку, власний будинок. А вже тоді можна подумати й про дитину, яка буде забезпечена геть усім, що тільки є найкращого.

Ось лише в них народжується «маленький монгол», чи то пак «мумі-тролик». Одне слово, народжується Мишка — дитина з найважчою формою синдрому Дауна. Вона має неймовірну потребу в любові — і неймовірну здатність пробуджувати любов…

Саме цій найглибшій, найлюдянішій любові й присвячена дуже непроста, вкрай болісна, але неймовірно життєствердна книжка польської письменниці Дороти Тераковської в перекладі українською Дзвінки Матіяш. Проект здійснено за підтримки Польського Інституту в Києві.»

 

Справжні книжки не відпускають ще довго після того, коли останню сторінку перегорнуто! 


РОБОЧА ЗУСТРІЧ З ПРЕДСТАВНИКОМ ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНОЇ СПРАВИ КОЛЬПІНГА

19.05.2016

Цими днями до Ресурсного центру для підтримки та супроводу внутрішньо переміщених осіб в Закарпатській області з робочим візитом завітали референт Інтернаціональної Справи Кольпінга у справах центральної та східної Європи, В’єтнаму та Індії Ґреґор Федерґен, виконавчий директор Справи Кольпінга в Україні Василь Савка, референти Справи Кольпінга в Україні Галина Єрьоміна та Ігор Гуцол.

Зустріч пройшла в діловій та дружній атмосфері, на якій вдалося в повній мірі розкрити діяльність РЦПС ВПО в Закарпатській області, обговорити як позитивні зрушення в роботі Центру, так і труднощі, які виникають в ході функціонування Центру, продемонструвати результати роботи Центру.

Слід зазначити, що в рамках візиту відбулася зустріч і з усіма членами РК Ужгород, на якій було представлено результати роботи діяльності Родини за 2015-2016 роки.

 

Сподіваємося, що нашим гостям сподобалося так само, як і нам!


ПОЇЗДКА ДО СІМЕЙ ЗАГИБЛИХ УЧАСНИКІВ АТО

10.05.2016

У зв'язку із подіями, які вже протягом останніх двох років відбуваються на сході нашої держави, в країні з’явилися ще дві категорії соціально незахищених осіб та сімей – внутрішньо переміщені особи та члени загиблих учасників антитерористичної операції.

Ресурсний центр для підтримки та супроводу внутрішньо переміщених осіб в Закарпатській області спробував себе і в допомозі та підтримці не тільки внутрішньо переміщених осіб, а й членам сімей загиблих учасників АТО.

Так, до свята Великодня працівники РЦПС ВПО спільно з БФ «КАРІТАС-CARITAS» доставили гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції, які проживають у Берегівському, Великоберезнянському, Мукачівському, Перечинському, Свалявському районах та містах Берегово, Мукачево та Ужгород.

В результаті вдалося відвідати, поспілкуватися та вивчити основні потреби 24 сімей загиблих учасників АТО.

 

РЦПС ВПО висловлює щиру вдячність БФ «КАРІТАС-CARITAS» за організацію продуктових наборів.


В УЖГОРОДІ ПРОЙШЛА ПУБЛІЧНА ДИСКУСІЯ

28.04.2016

На запрошення ВГО «Центр підтримки громадських ініціатив» 28 квітня 2016 року консультант РЦПС ВПО взяла участь у публічній дискусії на тему «Механізм публічного контролю над Державним реєстром виборців у контексті виборчої реформи».

До участі в обговоренні також були запрошені народні депутати України, громадські експерти, представники органів ведення Державного реєстру виборців, представники місцевої влади, політичні партії, ЗМІ та всі, кого цікавила тема публічної дискусії.

Метою проведення публічної дискусії було обговорення реформи виборчого законодавства та пропозицій представників громадянського суспільства щодо  проекту Закону України «Про внесення змін до окремих законів України (щодо забезпечення відкритості Державного реєстру виборців та громадського контролю над ним)».

 Експертами та ораторами даного заходу виступили:

  • Андрій Карташов, голова Ради ВГО «Центр підтримки громадських ініціатив»;
  • Юрій Остапець, кандидат політичних наук, доцент, декан факультету суспільних наук УжНУ;
  • Тетяна Хорошилова, ГО «Закарпаття-Донбас».

 У ході публічної дискусії вдалося обговорити реформу виборчого законодавства; пропозиції представників громадянського суспільства щодо проекту Закону України «Про внесення змін до окремих законів України (щодо забезпечення відкритості Державного реєстру виборців та громадського контролю над ним)»; результати опитування виборців та членів ДВК «Якість списків виборців на місцевих виборах 2015».

 Завдяки експерту Тетяні Хорошиловій окремим питання вдалося підняти й проблему права голосування осіб з числа переселенців.

      Сподіваємося, що учасникам заходу вдалося привернути увагу суспільства до проблемних питань виборчої реформи, а особливо щодо забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб.


«ТВОЯ КРАЇНА» ПО-КОЛЬПІНГОВСЬКИ

26.04.2016

Цими квітневими днями, а саме 22-24 квітня в Ужгороді пройшов найкрутіший Всеукраїнський молодіжний проект «Твоя Країна», який дає змогу студентам з різних куточків нашої країни подорожувати нею, пізнавати її, творити дружбу, при цьому затратившись по-мінімуму (що так важливо для студента). Його організаторами виступили члени Родини Кольпінга Ужгорода ГО «Справа Кольпінга» та активні члени Молоді Кольпінга Ужгорода: Олександра Боршош, Уляна Савчак та Антон Коба. Також долучилося до проведення і Управління молоді та спорту Закарпатської ОДА.

Особливістю цього руху є те, що до нього може долучитися будь-хто, охочий показати родзинки свого міста, села чи краю. Гаслом цього руху є "25 областей до 25-ти років". І задумка проекту полягає в тому, щоб належним чином прийняти гостей, познайомити із цікавинками місцевості, поспілкуватись із видатними людьми міста, зламати різні стереотипи мислення між студентами і т.д.

Заявок на участь було близько 90, але відповідно до умов проведення було відібрано 15-х найкращих людей з різних куточків країни: Дніпропетровська, Херсона, Києва, Одеси, Черкас, Сум, Чернігова, Краматорська, Львова, Тернополя.

Нам потрібно було забезпечити програму візиту, проживання, харчування учасників. І ми намагалися зробити все від душі, щоб все було на вищому рівні. Сподіваємось, нам це вдалося)).

Закарпатська казка для наших юних туристів тривала 3 дні, вона включила в себе найкращі аспекти весняного міста та дивовижні туристично-рекреаційні зони краю (о. Синевир, водопад Шипіт, г. Гимба).

 Після приїзду учасників, смачнезного домашнього сніданку була прогулянка вуличками древнього Вароша, під час якої молодь змогла насититись його багатогранною історією, що має в собі все найкраще від сусідів.

Була звичайно і фотосесія серед сакур – візитівки нашого Ужгорода. Хоч майже всі дерева вже потрохи відцвітали, ми все ж встигли побавитися рожевим сніжком під деревами.

Далі розкривали свій творчий потенціал і проявляли себе як гуру пісочної анімації лише водячи пальцями по піску у ЦМР «Небо». Побували на тренінгу «Правова свідомість активних громадян» від Тетяни Ігнатьо, молодіжного референта «Справи Кольпінга», робили великодні писанки на майстер-класі із писанкарства, який провела ужгородський лялькар і просто супер-позитивна людина - Марина Федчик.

У наступні дні учасники мали змогу відбути незабутню подорож до перлини Карпат – о. Синевир та інших чудес Закарпаття, відчути гармонію разом з MeditationRoom, яка пропонувала смачнющу халаву та мантри з чарівним звучанням))), а щоб точно не довелося сумувати, в останню ніч влаштували їм паті «Нот сон».

Ураган позитивних вражень та емоцій не хотів відпускати учасників додому, бо Ужгород завжди відкритий до нових несподіваних знайомств та теплих зустрічей!

 Вже минуло кілька днів з моменту від’їзду учасників, та позитивний настрій досі переповнює нас, вражень вистачить, мабуть, на декілька місяців. Неймовірно класні люди до нас завітали, і було відчуття, ніби ми знайомі декілька років.

Ось як діляться своїми враженнями наші молоді організатори:

Сашка: «Особисто для мене Твоя країна – це розвиток (соціальний, культурний, моральний). Цей проект дає можливість розширювати свій світогляд, виходити за межі своєї «зони комфорту», збагачуватись новими знаннями та незабутніми враженнями. Твоя країна - змінює життя людей. І це дійсно так! Зараз не можу уявити свого життя без цього проекту, без нових зустрічей, незабутніх пригод та вражень. Я його обожнюю! Сама побувала на декількох візитах і в себе в місті організовувала двічі, і на цьому не збираюсь зупинятись. Адже життя – це рух. То ж подорожуйте, мрійте, розвивайтесь!)» Ось як діляться своїми враженнями наші молоді організатори:

Уляна: «Для мене ТК - це суперможливість пізнати, наскільки прекрасною є наша країна і люди в ній: від заходу до сходу, від півночі до півдня. Це рюкзак за плечима і хороший настрій, який не залежить від погоди. Це "пункт призначення" приємних зустрічей та причал позитивних емоцій! Власне й тому я долучилась до організації ТК: адже це так приємно, коли даруєш шматочок внутрішнього себе і отримуєш ще купу таких "шматочків" у відповідь. Звичайно ж хотілось показати усю невимовну красу нашого рідного міста, його історію, мультикультуралізм і вміння розуміти один одного серед такого колориту мов. Та й загалом, організація будь-якого дійства, проекту завжди спонукає тебе вдосконалюватись та робити свято для інших ще кращим. Тому бажаю всім мандрувати, самим організовувати поїздки і нехай кругообіг таких теплих зустрічей та подорожей ніколи не обривається!»

Маємо надію, що цей проект стане для нашого краю і «Справи Кольпінга» традиційним, оскільки завдяки енергії молоді можна творити прекрасні речі та нести вогонь дружби і спілкування на весь світ.

Висловлюємо щиру подяку всім організаторам заходу, які долучилися до ТК і допомогли показати всю красу нашого сакурового міста та гірського Закарпаття!


ЗУСТРІЧ З ВПО У ВИНОГРАДОВІ

19.04.2016

19 квітня пройшла чергова зустріч з ВПО, які наразі проживають у м. Виноградове. Дана зустріч була організована та проведена завдяки, та з участі радника Міністра соціальної політики з питань ВПО в Закарпатській області Геннадія Степанова.

 

В ході проведення групового заходу слухачам було донесено інформацію щодо діяльності РЦПС ВПО в Закарпатській області та ознайомлено з переліком соціальних послуг, які можна отримати в Центрі. Також обговорено актуальні проблеми та першочергові потреби з якими зіштовхуються ВПО у своєму новому повсякденному житті.


РАЗОМ ЗМОЖЕМО БІЛЬШЕ!

13.04.2016

12 квітня командою РЦПС ВПО в Закарпатській області, було здійснено черговий виїзд до безпосереднього місця проживання сімей ВПО. На цей раз вдалося відвідати сім’ї вимушених переселенців зі Сходу країни, які наразі проживають у м. Берегово.

Групову зустріч із сім’ями вимушених переселенців допомогли організувати члени БФ «Новий початок». Таким чином, працівникам РЦПС ВПО вдалося:

- вивчити як індивідуальні, так і групові потреби та повсякденні проблеми, з якими зіштовхуються тамтешні ВПО;

- ознайомити учасників групового заходу із діяльністю РЦПС ВПО в Закарпатській області;

- окреслити основні аспекти щодо участі ВПО у спеціальних навчаннях по плануванню власного бізнесу, які організовує ГО «Справа Кольпінга в Україні»;

- обговорити можливості майбутньої співпраці задля задоволення першочергових потреб відповідної категорії осіб та сімей.

Крім того, під час зустрічі сім’ям вимушених переселенців було передано 10 наборів продуктів харчування, які надав БФ «КАРІТАС-CARITAS» Мукачівської греко-католицької єпархії.

Команда РЦПС ВПО щиро вдячна БФ «КАРІТАС-CARITAS» за надані продуктові набори та БФ «Новий початок» за надане приміщення та допомогу у організації й проведені зустрічі з сім’ями вимушених переселенців.


СВІТ ОЧИМА ЛЮДИНИ З РОЗЛАДАМИ АУТИЧНОГО СПЕКТРА

09.04.2016

9 квітня 2016 року за ініціативи ГО «Щасливі діти» спільно з ГО «Справа Кольпінга в Україні» було організовано та проведено семінар-тренінг для всіх бажаючих, яких цікавить тема аутизму.

На запрошення ГО «Щасливі діти» до Закарпаття приїхав Юрій Тихий – соціалізований високо функціональний аутист, кандидат фізико-математичних наук, ІТ-дослідник. Юрій уже кілька років успішно консультує як дорослих, так і дітей-аутистів.

Під час семінару було розглянуто ряд актуальних питань, зокрема:

Як це – бути «дитиною дощу»? Що і як відчувають ці діти у певних життєвих ситуаціях? Як допомогти дітям з розладами аутичного спектру знайти взаєморозуміння із зовнішнім світом? Яким повинен бути підхід до навчання дітей-аутистів? Як допомогти і не нашкодити?

Участь у даному заході взяли батьки, які виховують дітей з розладами аутичного спектра, представники недержавних організацій, які працюють  з цільовою категорією дітей та дорослих, практичні психологи, соціальні працівники та педагоги.

 

Справа Кольпінга висловлює щиру вдячність ГО «Щасливі діти» та Юрію Тихому за привернення уваги суспільства до такого важливого питання сьогодення як життя дітей та дорослих з розладами аутичного спектра.


ПРАЦІВНИКИ РЦПС ВПО ВІДВІДАЛИ НАЙВИСОКОГІРНІШЕ МІСТО І РАЙОННИЙ ЦЕНТР В УКРАЇНІ!

08.04.2016

Днями, працівники РЦПС ВПО здійснили черговий робочий виїзд та відвідали сім’ї внутрішньо переміщених осіб, які проживають у місті Рахів та Рахівському районі.

В ході планування даного виїзду було здійснено первинне дистанційне вивчення основних потреб цільової категорії клієнтів. В результаті було виявлено, що  зокрема, сім'ї потребують гуманітарної допомоги у вигляді одягу та продуктів харчування.

Завдяки партнерам із БФ «КАРІТАС» та власними зусиллями РЦПС ВПО вдалося відвідати три сім'ї ВПО та надати їм необхідну допомогу, а це продукти харчування та одяг.

 

Таким чином, доставлено гуманітарну допомогу та здійснено оцінку потреб трьох сімей, які проживають у найвіддаленішому куточку нашого краю.


ШУКАЄМО ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ РЦПС ВПО

02.04.2016

1 квітня 2016 року керівник Ресурсного центру для підтримки та супроводу ВПО в Закарпатській області взяв участь у черговій координаційній нараді Ресурсних центрів "Справи Кольпінга в Україні" для пітримки і супроводу ВПО і АТО Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей, яка відбулася у м. Львів.

 

Даного роду наради та зустрічі допомагають удосконалити модель діяльності РЦПС ВПО та покращити якість надання соціальних послуг відповідним категоріям населення.