привітання з новим роком та різдвом христовим!

28.12.2016


Досвід Дніпра та Ужгорода: схожість та відмінності

23.12.2016

23 грудня 2016 року за ініціативи ГО «Закарпаття-Донбас» було організовано та проведено семінар-тренінг для бажаючих ВПО, яке відбулося на базі ГО «Справа Кольпінга в Україні».

На запрошення ГО «Закарпаття-Донбас» до Закарпаття приїхали представники ГО «Сила майбутьного», зокрема Тетяна Гладкова.

ГО «Сила майбутьного» вже відвідали багато міст України, такі, як Рівне, Луцьк, Дрогобич, Бердянськ, Вінниця задля спільної мети: об'єднання організацій задля пошуку механізмів інтеграції ВПО у нові громади. В Ужгороді ВПО було запрошено до обговорення можливості впливу та ресурси, такі як:

1) Ефективний соціальний проект: планування, реалізація, оцінка результатів.

2) Соціальна реклама – спосіб зміни громадської думки.

3) Виборчі права ВПО: адвокаційна кампанія та започаткування коаліції громадських організацій в регіонах, аби спільними зусиллями разом захистити політичні права внутрішньо переміщених осіб, ініціатором якої є «Громадський холдинг «Група Впливу».

4) Досвід Дніпра та Ужгорода: схожість та відмінності.

Даний проект реалізується в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).

 

Справа Кольпінга висловлює щиру вдячність ГО «Закарпаття-Донбас» та Тетяні Гладковій за привернення уваги до актуальних питань сьогодення, які стосуються переселенців.


Виїзд мульдисциплінарної команди

17.12.2016

17 грудня 2016 року в рамках підписаного Меморандуму про співпрацю між представниками громадських організацій, благодійних фондів та органів державної влади, які надають соціальні послуги внутрішньо переміщеним особам в Закарпатській області від 28.07.2016 року, було здійснено робочий виїзд мультидисциплінарної команди до безпосереднього місця проживання сімей ВПО. На цей раз вдалося відвідати сім’ї вимушених переселенців зі Сходу країни, які наразі проживають у Великоберезнянському районі.

Участь у даному виїзді взяли представники Ресурсного центру для підтримки та супроводу ВПО в Закарпатській області ГО «Справа Кольпінга в Україні», БФ «Карітас-Caritas» Мукачівської греко-католицької єпархії, Української Гельсінської спілки з прав людини, ГО «Закарпатська громада», радник з правових питань при ВРУ та радник Мінсоцполітики з питань ВПО.

В результаті зустрічі членам мультидисциплінарної команди вдалося:

- вивчити як індивідуальні, так і групові потреби та повсякденні проблеми, з якими зіштовхуються тамтешні ВПО;

- ознайомити учасників групового заходу із діяльністю організацій, які вони представляють в Закарпатській області;

- обговорити можливості майбутньої співпраці задля задоволення першочергових потреб відповідної категорії осіб та сімей.

Крім того, під час зустрічі сім’ям вимушених переселенців було передано по шість наборів продуктів харчування та побутової хімії, які надав БФ «Карітас-Caritas» Мукачівської греко-католицької єпархії.

Крім того, діткам, які проживають в даних сім’ях було передано солодкі подарунки від Св. Миколая.

 

Команда Ресурсного центру щиро вдячна всім членам мультидисциплінарної команди за плідну співпрацю, а також висловлює щиру подяку БФ «Віра, надія, любов» за організацію зустрічі!


Подарунок від Св. Миколая

16.12.2016

16 грудня 2016 року відбулася заключна частина благодійної акції «Подарунок від Св. Миколая» у вигляді театральної вистави від студентів Ужгородського коледжу культури та мистецтв та врученням зібраних подарунків.

Як ми вже повідомляли раніше, в Ужгороді з 5 по 14 грудня 2016 року проходила благодійна акція «Подарунок від Св. Миколая», в рамках якої проводився збір дитячих солодких подарунків та іграшок у супермаркетах Ужгорода. Подарунки збиралися для малечі з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, а саме для діток із малозабезпечених сімей, внутрішньо переміщених, сімей учасників АТО та дітей з інвалідністю.

Організаторами даної акції виступили ГО «Справа Кольпінга в Україні», Ужгородський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, БФ «CARITAS-КАРІТАС» Мукачівської греко-католицької єпархії, Ужгородська міська організація Товариства Червоного Хреста України, Спілка жінок України та Ужгородський коледж культури та мистецтв.

Проведення благодійної акції було б неможливим без співпраці з кафедрою соціології та соціальної роботи ДВНЗ «УжНУ», студенти-волонтери якої долучилися до  збору подарунків у супермаркетах. А також, без співпраці із супермаркетами «Новий Вопак», «Сільпо» та ТЦ «Дастор».

В результаті проведення благодійної акції, спільними зусиллями партнерів вдалося зібрати та організувати солодкі подарунки, провести театральну виставу та солодкий стіл для діток, що були запрошені на урочисте святкування та вручення подарунків.

Висловлюємо слова подяки всім партнерам за спільну співпрацю! Окремо, хочеться подякувати студентам-волонтерам ДВНЗ «УжНУ» та кафе «Фантазія», яке надало тістечка для солодкого столу.

 

І звичайно велике спасибі самим ужгородцям та гостям міста, які не були байдужими і долучилися до акції!


Дорогі ужгородці та гості міста!

05.12.2016

Запрошуємо Вас долучитися до благодійної акції "Подарунок від Св. Миколая".

В рамках акції проводиться збір дитячих солодких подарунків (крім фруктів) та іграшок для малечі з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах (малозабезпечених, внутрішньо переміщених, сімей учасників АТО та дітям з інвалідністю) у супермаркетах нашого міста, а саме:

- "Новий Вопак" (Бестужева, 9);

- "Сільпо" (Минайська, 16 та Генерала Свободи, 9);

- ТЦ "Дастор" (Собранецька, 89).

Крім того, можна надати благодійну допомогу у вигляді дитячих солодких подарунків (крім фруктів) та іграшок передавши їх у пункти прийому в м.Ужгород, а саме:

- вул. Швабська, 25 (3-й пов., каб. 4,5) (ГО «Справа Кольпінга в Україні»)

- с. Минай, вул. Патруса-Карпатського, 2а (БФ «Карітас» МГКЄ)

- пл. Ш. Петефі, 24б (Ужгородський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді)

- вул. Жупанатська, 3 («Товариство Червоного Хреста України Ужгородська міська організація»)

           Більше інформації у афіші!


В Ужгороді презентували дослідження «Ті, що пережили пекло: свідчення жертв про місця незаконних ув’язнень на Донбасі»

28.11.2016

28 листопада 2016 року, в місті Ужгород в малому залі Закарпатської ОДА, працівники Ресурсного центру для підтримки та супроводу внутрішньо переміщених осіб в Закарпатській області ГО «Справа Кольпінга в Україні» взяли участь у заході, на якому Українська Гельсінська спілка з прав людини у співпраці з головним територіальним управлінням юстиції у Закарпатській області презентували підсумки моніторингового дослідження «Ті, що пережили пекло: свідчення жертв про місця незаконних ув’язнень на Донбасі».

Підсумком моніторингового дослідження стало видання, яке проводилося Коаліцією громадських організацій та ініціатив «Справедливість заради миру на Донбасі» у тісній співпраці з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та мало на меті документування фактів серйозних порушень прав людини, пов’язаних із незаконним позбавленням волі в зоні збройного конфлікту на сході України.

Дослідження ґрунтується на свідченнях тих, хто був незаконно затриманий в місцях несвободи в Донецькій та Луганській областях незаконними збройними формуваннями, матеріалах, зібраних у ході моніторингових візитів до місць несвободи на звільнених територіях, а також на інформації, отриманій від органів державної влади та з відкритих джерел.

      На основі зібраної інформації автори звіту пропонують комплекс заходів, спрямованих на припинення виявлених порушень прав людини на непідконтрольних українському уряду територіях, привернення уваги міжнародної громадськості до описаних проблем та на притягнення до відповідальності осіб, винних у вказаних порушеннях.


круглий стіл «Механізм захисту прав ВПО від кримінального переслідування»

18.11.2016

18 листопада 2016 року в Ужгородському прес-клубі відбувся круглий стіл за темою «Механізм захисту прав ВПО від кримінального переслідування» організований радником Міністерства соціальної політики з питань ВПО в Закарпатській області та ГО «Закарпаття-Донбас», до якого було запрошено і Ресурсний центр для підтримки та супроводу ВПО в Закарпатській області ГО «Справа Кольпінга в Україні».

Учасниками круглого столу виступили радники Міністерства соціальної політики України з питань ВПО в Закарпатській та Львівській областях; представники Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги; представники Західноукраїнського офісу ГО "КримSOS" виконавчий партнер УВКБ ООН (м. Львів); представники ГО «Закарпаття - Донбас»; представники ГО «Закарпатська громада»; представники громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в Ужгороді; представники Ресурсного центру для підтримки та супроводу ВПО в Закарпатській області ГО «Справа Кольпінга в Україні»; представники ГО «Право, захист, справедливість» (м. Чернівці).

Крім того, до участі було запрошено представників УМВС України в Закарпатській області, Департаменту соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації.

Також було запрошено внутрішньо переміщених осіб, які зіштовхнулися із зазначеною проблемою.

В ході проведення круглого столу вдалося обговорити питання актуальності проблематики, реалізації основних конституційних прав ВПО, випадки порушення кримінального провадження у відношенні ВПО, які пов’язані з виплатою адресної допомоги та інше.

 

Дякуємо організаторам за висвітлення актуальної теми та відмінну організацію заходу!


тренінг для батьків з дітьми із особливими потребами

18.11.2016

Вчора закінчився 3-денний тренінг для батьків з дітьми із особливими потребами, що проходив у пансіонаті с. Вишка на Великоберезнянщині.

 

Протягом трьох днів батьки проходили профілактику психологічного та емоційного вигорання, отримали корисні поради, були учасниками різних майстер класів, а діти мали змогу поспілкуватися і цікаво провести час із волонтерами та аніматорами. Також кращому спілкуванню та гармонії сприяла природа гір та сніг. Усі учасники були задоволені заходом, отримавши купу позитивних емоцій та подарунків. Дякуємо нашим партнерам з Німеччини, які долучилися до організації проведення тренінгу.


Робоча зустріч з питань ВПО

16.11.2016

В рамках підписаного Меморандуму про співпрацю між представниками громадських організацій, благодійних фондів та органів державної влади, які надають соціальні послуги внутрішньо переміщеним особам в Закарпатській області від 28.07.2016 року на базі Ресурсного центру для підтримки та супроводу внутрішньо переміщених осіб в Закарпатській області ГО «Справа Кольпінга в Україні» 16 листопада 2016 року відбулася робоча зустріч з питань надання соціальних послуг ВПО в районах Закарпатської області.

Участь у даному заході взяли представники громадських, благодійних та урядових організацій, а саме БФ «Карітас-Caritas» Мукачівської греко-католицької єпархії, ГО «Закарпаття-Донбас», ГО «Закарпатська громада», МГО «Неємія», Регіональний штаб з питань соціального забезпечення громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, радник мінсоцполітики з питань ВПО, радник з правових питань при ВРУ та Ресурсний центр для підтримки та супроводу внутрішньо переміщених осіб в Закарпатській області ГО «Справа Кольпінга в Україні».

Метою даної зустрічі було обговорення спільної виїзної роботи у форматі функціонування мультидисциплінарної команди для надання різного роду соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам, які наразі проживають на території Закарпатської області.

За результатами зустрічі було сформовано подальший план дій та окреслено основні напрямки співпраці.

Щиро вдячні всім колегам, які не залишаються байдужими до долі внутрішньо переміщених осіб!


знання соціальних працівників: очима студентів та практиків

14.11.2016

11 листопада 2016 року представники Ресурсного центру для підтримки та супроводу внутрішньо переміщених осіб в Закарпатській області ГО «Справа Кольпінга в Україні» взяли участь у круглому столі, який було організовано кафедрою соціальної роботи та соціології ДВНЗ «УжНУ» до Дня працівника соціальної сфери. Даного роду заходи проводяться кожного року з метою зближення теорії і практики соціальної роботи. Адже щоразу участь у подібних зустрічах беруть не тільки викладачі вузу та студенти, а й практики соціальної роботи. Цьогоріч круглий стіл пройшов під назвою «Необхідні знання соціальних працівників: очима студентів та практиків».

     Висловлюємо щиру вдячність кафедрі соціології та соціальної роботи за запрошення та організацію подібних заходів.Родина Кольпінга Ужгорода презентувала свою діяльність

21.10.2016

21 жовтня Родина Кольпінга Ужгорода презентувала діяльність "Справи Кольпінга України" в рамках навчального туру в Закарпатській області "Сучасні методи та інструменти взаємодії організацій громадського суспільства та органів влади і місцевого самоврядування". Організатором заходу виступив БФ "Центр громадських ініціатив" у проекті "Українська регіональна платформа громадських ініціатив". На зустрічі, що тривала 4 дні, представники громадських ініціатив із усієї України мали змогу ознайомитись із різними НУО Закарпаття. А під час презентацій учасники спілкувались, ділилися своїм досвідом вдалих проектів, можливості співпраці та розвитку громадянського суспільства, зокрема і у східних областях країни.


В Ужгороді пройшов семінар для людей з обмеженими можливостями

15.10.2016

13 жовтня 2016 року РК Ужгород спільно з Ужгородським товариством сліпих провели семінар на тему «Соціально-правовий захист людей з обмеженими можливостями». Захід був приурочений до Міжнародного дня білої тростини, який у світі відзначають 15 жовтня. Метою заходу було підвищення правової культури людей з обмеженими можливостями, їх соціальний захист.

В Ужгородській ТПО УТОС уже стало доброю традицією відзначати дане свято. І цього року до відзначення Дня Білої Тростини долучилася і Родина Кольпінга м. Ужгород. Крім тематичного семінару було проведено й турнір з шахів та шашок між людьми з вадами зору, які перебувають на обліку в Ужгородській ТПО УТОС.

 

Так, після отриманих знань з питань соціально-правового захисту людей з обмеженими можливостями, особливі спортсмени приступили до ігрового турніру. Закінчився захід врученням призів та подарунків для переможців та учасників турніру. Переможці, які зайняли призові місця, отримали грамоти та медалі. Крім того, всі учасники заходу одержали грошове заохочення від Ужгородської ТПО УТОС та святковий обід від Родини Кольпінга м. Ужгород.